TR | EN

Kaucuk Bantlar: Kauçuk bantlı konveyörler yüksek ısıya ve darbeye karşı dayanıklı, geri dönüşüm, kum istasyonlarında, inşaat ve mermer sanayinde kullanılmaktadır.
Düz Konveyör Bant: En yaygın kullanılan konveyör bant çeşididir. Taşınan malzemenin fiziksel özelliklerine de bağlı olmakla birlikte ortalama 25°C tırmanma açısına kadar kullanılabilir. Bant seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli 3 husus aşağıdaki gibidir:
1. Toplam bant mukavemeti ne olacak?
2. Üst ve alt kaplama kalınlığı ne olacak?
3. Kauçuk cinsi ne olacak?

Lades Ve Çavuş Desenli Bantları: Lades bantlar ve çavuş bantların mukavemetleri yüksek olmalı çünkü açılı çalışan bantların taşıdıkları yük yerçekiminin etkisiyle bantı daha çok zorlamaktadır. 25°C - 45°C arası tırmanma açılarında, taşınan malzemenin geri kaymaması için çavuş paletli bantlar kullanılır.Ürününün en uygun deseni seçebilirsiniz. Bez kalitesi doğru seçilmeyen bir bantta yaşanan en sık sorun uzamadır. Bant, bez mukavemetinden fazla zorlandığında konveyör bantlar uzar ve bu olasılık çavuş bantlarda daha çoktur. Onun için çavuş bant almadan önce mutlaka firmamıza danışın.

Separatörlü Bantlar: Separatörlü bantlar, testere dişli bantlar ve çeşitli yüzey şekillerine sahip bantlar... Manyetik seperatörlerde kullanılan bantlar altında çalışan bant ın taşıdığı malzemenin içine karışmış metalleri çeker ve öteye fırlatır dolayısıyla bu bantların ve paletlerin mukavemetinin yüksek olması gerekir çünkü manyetik seperatör bantlarımız üzerlerindeki mıknatısın çektiği bazen bir inşaat demirini bazen bir çiviyi önce göğsünde yumuşatır sonra voleyi vurur ve bu yüzden sağlam olmalıdır.

Bandaborlu Bantlar: 600 mm yüksekliğinde 40 mm, 50 mm, 60 mm, 70 mm, 80 mm, 100 mm ve 120 mm’lik bandaborlarımız sizlerin hizmetine sunuyoruz. Darbeye Mukavemetli Özel Bantlar: Darbe ve yırtılmaya dayanımlı bantlarımız özellikle kırıcı altlarında çok uzun ömürle çalışmaktadır. Büyük ve keskin kenarlı malzemelerin banta yüksekten, darbeli biçimde düştüğü durumlarda çok iyi sonuç veren bir banttır. Tekstil karkasın üzerine bir kat çelik koruyucu katın kanulmasıyla bantın yırtılması büyük ölçüde önlenir.

İLETİŞİM

ADRES : Fevzi Çakmak Mh. 10623 No:80/B
Karatay/KONYA
TEL : 0.332 346 11 70
FAKS : 0.332 346 11 68
E-MAIL : info@azmkonveyorbant.com
 

BÜLTEN KAYIT

E-Bültene kayıt yaptırarak güncel haber ve kampanyalardan anında haberdar olabilirsiniz !

© Coypright 2016 Konveyör Bant. All Rights Reserved.